Sport

Rekord świata w skoku o tyczce – Duplantis

Armand Duplantis ponownie został rekordzistą w swojej dyscyplinie. Nowy wynik ustanowił podczas zawodów Ligi Diamentowej w Eugenie. Ile wynosi obecny rekord świata w skoku o tyczce?

Armand Duplantis – zwycięzca zawodów Ligi Diamentowej

Duplantis kontynuuje dominację w skoku o tyczce, pokonując własne rekordy – na otwartych stadionach i w halach. Wrześniowe zawody Ligi Diamentowej przyniosły mu siódme pobicie rekordu świata. Przeszłością są już wyniki Siergieja Bubki (6,14 m) i Renaud Lavillenie (6,16 m). Szwedzki zawodnik stale wchodzi na coraz wyższy poziom.

Rekord świata w skoku o tyczce – ile skoczył Duplantis?

Armand Duplantis bez problemów triumfował w zawodach Diamentowej Ligi. W ostatecznej rywalizacji z Filipińczykiem Ernestem Johnem Obienem skoczył 6,23 m. To obecnyrekord świata w skoku o tyczce. Wcześniej wynosił on 6,22 m i też należał do Duplantisa.

Mistrz olimpijski po raz kolejny pobił najlepszy wynik w tej dyscyplinie. Pierwszy raz dokonał tego w 2020 roku podczas zawodów w Toruniu, skacząc 6,17 m. Śmiało można go nazwać dominatorem w swojej konkurencji.

Jeśli interesuje Cię ta dyscyplina i chcesz sprawdzić się w zakładach bukmacherskich, pomocą służy lista legalnych bukmacherów na GramGrubo.pl.