Stadiony

Stadion Barcelony – zwiedzanie

Camp Nou jest miejscem, gdzie FC Barcelona rozgrywa swoje mecze. To największy stadion piłkarski w Europie, mogący pomieścić nawet 99 354 osoby. Ta słynna arena jest jednym z najbardziej popularnych miejsc do zwiedzania w Barcelonie i co dzień przyciąga rzesze turystów. Wśród nich jest wielu Polaków, a od kiedy Robert Lewandowski dołączył do Barcy, zainteresowanie wśród naszych rodaków odwiedzeniem Camp Nou znacznie się zwiększyło.

Camp Nou – przeszłość i fakty

Camp Nou, zbudowany w latach 1955-57, mimo że nie jest tak nowoczesny jak wiele współczesnych stadionów, nadal jest uznawany za jeden z najpiękniejszych stadionów futbolowych w Europie.

Termin Camp Nou tłumaczy się jako „nowe pole”, co odnosi się do momentu, gdy klub przeniósł swoją siedzibę ze stadionu Camp de Les Corts. Stara arena mogła pomieścić prawie 50 000 osób, ale już w latach 50. liczba ta była niewystarczająca.

Dach Camp Nou, który kryje tylko jedną trybunę, jest jego największym niedostatkiem, ale nie przeszkadza to fanom w wypełnianiu stadionu nawet w deszczowe dni. Klub zdecydował się nie budować całkowicie nowego stadionu, a zamiast tego planuje zwiększyć pojemność Camp Nou do 105 tysięcy miejsc i zbudować pełne zadaszenie.

Odkrywanie atrakcji Camp Nou

Podczas naszej wizyty na stadionie Camp Nou, mamy szansę na zwiedzanie licznych ekspozycji w interaktywnym muzeum, rzut oka na trwające prace remontowe na stadionie, a także prezentację przedstawiającą plany dotyczące przyszłego Camp Nou.

Sprawdź również: https://futbolnews.pl/

Interaktywna ekspozycja w klubowym muzeum Camp Nou

Nie można zanegować faktu, że klubowe muzeum FC Barcelony jest najpopularniejszym punktem odwiedzin w całej Barcelonie! W 2023 roku przeszło ono kompletną metamorfozę.

Muzeum to przyciąga ze względu na bogate informacje o historii klubu, jego różnych sekcjach sportowych, a także o Katalonii jako regionie. Muzeum zachęca do interakcji dzięki ekranom dotykowym, na których można oglądać najważniejsze bramki i momenty z historii klubu. Wybór bramek jest zachwycający – między innymi możemy podziwiać gole strzelane przez takie osobistości jak Ronaldo, Romario czy Jose Mari Bakero.

Ciekawym elementem muzeum jest duża przestrzeń poświęcona związkom Barcelony z Katalonią oraz innym sekcjom Barcy.

Jak dotrzeć do stadionu Camp Nou w Barcelonie?

Najprostszym sposobem dojazdu do Camp Nou jest skorzystanie z metra. Chociaż stacje metra nie są zlokalizowane bezpośrednio przy stadionie, spacer od nich trwa zaledwie około 10 minut. Możemy z łatwością zorientować się, w którą stronę iść, obserwując tłumy turystów wychodzących ze stacji, które z pewnością będą zmierzać w kierunku stadionu.

Kto pisze?

Moje teksty

Cześć, jestem Wiktor - zapalony fan sportu, a zwłaszcza piłki nożnej. Śledzę na bieżąco wszystkie nowiny ze świata futbolu i z chęcią dzielę się nimi z innymi entuzjastami tej dyscypliny. Moja pasja do sportu sprawia, że zawsze staram się być na czasie z najświeższymi informacjami i ciekawostkami ze stadionów.