Polonia 1912 Leszno

Sponsorzy klubu

Zwycięstwo z Jarotą Piłka Nożna 2012-10-28 21:22:03
Juniorzy starsi Polonii 1912 Astromal Leszno wywalczyli bardzo ważne trzy punkty na trudnym terenie. Podopieczni trenera Radojewskiego pokonali dziś Jarotę Jarocin 1:0 (1:0).

Młodzi Poloniści od pierwszych minut zagrali bardzo dobrze i mieli wyraźną przewagę. Szczególnie aktywny był Patryk Gendera, któremu zabrakło jedynie w tym spotkaniu strzelenia gola. Akcję na miarę zwycięstwa nasi piłkarze przeprowadzili w 16. minucie po rzucie rożnym. W pole karne gospodarzy zawędrował wówczas kapitan leszczynian, Dominik Karolczak, który nie zmarnował podania od Marcina Piotrowiaka i strzałem przy słupku pokonał jarocińskiego bramkarza. Polonia po objęciu prowadzenia nie ograniczyła się jedynie do bronienia korzystnego wyniku. Świetne okazje miał między innymi wspomniany Gendera, zabrakło jednak skuteczności.  Po przerwie nasi piłkarze zagrali bardziej defensywnie, ale mimo zmiany taktyki mogli podwyższyć prowadzenie. Dwie dobre sytuacje miał Krzysztof Hofman, ale nie udało mu się trafić do siatki Jaroty.

Warto dodać, że nasi piłkarze fantastycznie zagrali w defensywie i praktycznie uniemożliwili miejscowym stworzenie klarownych sytuacji do pokonania Mateusza Chudziaka, mimo, że ostatnie 10 minut Polonia musiała sobie radzić w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Marcina Zawidzkiego.

Bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników był trener Jerzy Radojewski:
Rozegraliśmy bardzo fajny mecz, szczególnie w pierwszej części, bo ostatecznie ta pierwsza połowa pozwoliła na wygranie całego spotkania. Druga była mniej porywająca, wręcz momentami nudnawa, bo wynik ustawiony w pierwszej części zdominował taktykę na drugą część. Chociaż mogliśmy też wykorzystać sytuacje, które ukształtowały się na skutek realizacji założeń w trakcie gry w drugiej połowie. Po bardzo dobrych sytuacjach mogliśmy podwyższyć wynik, co się nie stało i do końca pozostawała nerwowość i niepewność. Jestem jednak pod wrażeniem pierwszej odsłony, bo naprawdę ta pierwsza część meczu była w naszym wykonaniu porywająca pod wieloma względami, utrzymania się przy piłce, realizacji elementów taktycznych, stwarzania sytuacji. Mankamentem niewątpliwie zarówno w pierwszej jak i w drugiej części była skuteczność. Ma z tym problem Patryk Gendera, ale chylę przed nim czoła, bo rozegrał bardzo dobre spotkania i był na pewno jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w naszym zespole. Jak daleki jestem od takich indywidualnych wyróżnień tak uważam, że Gendera na pewno był jedną z czołowych postaci w naszej drużynie. Cieszy mnie taka postawa, cieszy mnie dobra piłka w naszym wykonaniu. Zostały dwa spotkania i chciałbym te dwa mecze również zrealizować w tak doskonałej dyspozycji jak dzisiaj. - powiedział po spotkaniu leszczyński szkoleniowiec.

Polonia 1912 Astromal Leszno: Mateusz Chudziak - Marcin Grad, Dominik Karolczak (C), Mateusz Pietraszko, Krzysztof Jankowski, Kuba Nowak, Marcin Piotrowiak, Michał Marciniak (75' Marcin Zawidzki), Patryk Gendera, Michał Płocharczyk (84' Grzegorz Jankowski), Krzysztof Hofman (69' Krzysztof Karch)

Nie zagrał: Dariusz Szczerbal

Juniorzy starsi Polonii Astromal po tym spotkaniu umocnili się na pozycji wicelidera i mają już 5 punktów przewagi nad Jarotą, a następne spotkanie rozegrają na własnym boisku 3. listopada o godzinie 11:00 z Centrą Ostrów Wielkopolski. Będzie to na pewno doskonała okazja do rewanżu po wysokiej porażce jakiej nasi juniorzy doznali w Ostrowie.