Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu

 
Złoty akcent juniorek na zakończenie sezonu Kręglarstwo 2019-06-04 18:08:07
W ostatniej w sezonie 2018/2019 imrezie rangi Mistrzostw Polski, drużyna juniorek "Polonii 1912" Leszno sięgnęła po złote medale i tytuł mistrzowski.

Drużynowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorek rozegrano 1 czerwca 2019 roku na kręgielni w śląskich Łaziskach Górnych. Jako pierwsi swoje zmagania rozstrzygali juniorzy a wśród siedmiu drużyn była również ekipa "Polonii 1912" Leszno.
Liczyliśmy w Klubie, że "poloniści" nawiążą walkę o podium ale stało się jednak inaczej. Drużyna juniorów z Leszna zakończyła swój start w Mistrzostwach na 5 miejscu ze stratą 66 kręgli do najniższego stopnia podium. Nasi juniorzy - a dokładnie dwaj juniorzy i dwaj juniorzy młodsi zagrali generalnie bez błysku.
Rozpoczął w leszczyńskim zespole Mateusz Kraczewski od wyniku 517. W sumie nie był to zły start ale mogło być o kilkanaście kręgli lepiej. Szymon Kaliski zbił 508 kręgli niestety kiepsko finiszując i zbyt dużo dziurawiąc. Podobnie Filip Łochowicz z wynikiem 498 przy przeciętnych zbiórkach i też zbyt wielu dziurach. Grający jako ostatni Mateusz Klecha uzyskał 557 kręgli - najlepszy wynik w zespole (i drugi rezultat w Mistrzostwach juniorów). Ale do podium to nie wystarczyło, nawet gdyby "Bongo" utrzymał formę z dwóch pierwszych torów (295 po 60 rzutach).
Medale drużynowe juniorów dla "Pilicy" Tomaszów Mazowiecki, BOSiR-u Brzesko i "Dziewiątki - Amiki" Wronki.
Znacznie lepiej poszło zawodniczkom "Polonii" Leszno, które wywalczyły Drużynowe Mistrzostwo Polski juniorek. A trzeba dodać, że w zespole z Leszna grały wyłącznie juniorki młodsze. To drugi taki przypadek w historii klubu. Poprzedni miał miejsce w sezonie 2013/2014 i tamten mistrzowski zespół był wiekowo jeszcze młodszy (średnia niespełna 17 lat). Niestety z tamtej obiecującej ekipy sprzed 5 lat nie gra już żadna zawodniczka - a grały wtedy Jola Stępczak, Ania Matecka, Natalia Włodarczyk i Dorota Kwapisz. Taka dygresja dość smutna.
Grę w Łaziskach rozpoczęła ta, która miała zbudować przewagę, czyli Nicoletta Dudziak. I "Niki" zrobiła to, co do niej należało zbijając 575 kręgli. To był najwyższy wynik w całych Mistrzostwach (bez względu na płeć zawodników) i nowy rekord kręgielni w Łaziskach Górnych. A zanosiło się nawet na rezultat w granicach 600 kręgli, bo po 90 rzutach "Niki" miała na liczniku rezultat 462!. Julia Zalesińska zagrała na miarę swoich umiejętności. Jej wynik 478 nie spowodował strat. Angelika Ciszewska zbiła 530 kręgli przy dwóch bardzo dobrych torach i dwóch przeciętnych. Na ostatni blok  wychodziła Ania Łochowicz a "Polonia" miała 28 kręgli przewagi nad Wronkami i 86 nad Tarnowem Podgórnym. Obawiano się w zasadzie tylko ekipy z Wronek. Tymczasem w ostatnim bloku świetnie zagrała Dominika Zygarłowska z "Alfy" (557 kręgli - drugi wynik wśród juniorek) i ekipa z Tarnowa włączyła się do walki o najwyższe cele. Na szczęście dla "Polonii" wynik 498 Ani Łochowicz pozwolił na utrzymanie pierwszego miejsca chociaż przewaga nad rywalkami stopniała znacznie. Ostatecznie to jednak "Polonia 1912" Leszno zwyciężyła z wynikiem łącznym 2081, wyprzedzając "Dziewiątkę - Amicę" Wronki (2062) i "Alfę Vector Tarnowo Podgórne (2054).
Dla Nicoletty Dudziak triumf drużynowy juniorek był jej 7 złotym medalem Mistrzostw Polski w sezonie 2018/2019. Do tego jeszcze dodać trzeba złoty medal Mistrzostw Świata U-18 w parze. Piękny sezon zawodniczki, która od lipca wchodzi w wiek juniorki.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport