Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu





 
Złota Podkowa dla Polonii Piłka Nożna 2012-12-23 18:08:39
W rozegranym dziś w Racocie halowym turnieju piłkarskim o „Złotą Podkowę” drużyn z rocznika 2004 triumfowała Polonia 1912 Astromal Leszno.

Młodzi zawodnicy na co dzień trenujący w ramach akademii „Młoda Polonia Astromal” zaprezentowali bardzo dobry futbol, nie po raz pierwszy udowadniając, że należą do najlepszych drużyn w regionie.

W świetnie zorganizowanym przez PKS Racot turnieju zagrało 8 drużyn z zachodniej Polski. Modzi piłkarze wykazali się niesamowitym zaangażowaniem, ambicją oraz niezłymi już umiejętnościami.

W fazie grupowej poloniści zmierzyli się z ekipami UKS Skra Wielkopolska, AS Czempiń oraz Football Academy Leszno I.

W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy Skrę 3:0 po bramkach Huberta Szulca -2 oraz Adriana Nędzy -1. Kolejnym rywalem był AS Czempiń, którego rozgromiliśmy 5:0. Do bramki rywali trafiali Mikołaj Kossowski – dwukrotnie oraz Artur Nędza, Jędrzej Zapłacki i Hubert Missar. I miejsce w grupie przypieczętowaliśmy zwycięstwem nad naszym lokalnym rywalem FA Leszno I w stosunku 1:0, a jedynego gola ustrzelił dobrze usposobiony dziś strzelecko Adrian Nędza.

W półfinale zmierzyliśmy się z UKS 4 Kościan. Spotkanie z tym trudnym przeciwnikiem rozstrzygamy na swoją korzyść 2:0 po kolejnym trafieniu Artura oraz Jędrzeja.

W finale zagrały najlepsze drużyny turnieju Polonia Astromal oraz Football Academy Leszno I. Także i tym razem okazaliśmy się lepsi i ponownie zwyciężyliśmy 1:0, a bramkę na wagę „złotej podkowy” zdobył nasz najlepszy dziś snajper Artur Nędza.

 

Ostateczna klasyfikacja turnieju

  1. Polonia 1912 Astromal Leszno

  2. Football Academy Leszno I

  3. UKS 4 Kościan

  4. AS Milicz

  5. AS Czempiń

  6. UKS Skra Wielkopolska

  7. PKS Racot

  8. Football Academy Leszno II

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Tomek Piwoński a Artur Nędza bliski był zdobycia korony króla strzelców.

 

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Kacper Koźmiński, Jędrzej Zapłacki, Krystian Gajewski, Hubert Missar, Dawid Kostrzewski, Tomasz Piwoński, Mikołaj Kossowski, Artur Nędza, Hubert Szulc. Trener Piotr Bukowski

P. Prałat APN Młoda Polonia Astromal

 


Sekcja piłki nożnej

Polonia 1912 Leszno
ul. Górowska 49
www.polonia1912leszno.pl
 

Tabela IV ligi


M Klub M Z R P BR PKT
1. Górnik Konin 18 15 1 2 54:12 46
2. Obra 1912 Kościan 18 13 4 1 42:13 43
3. Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 18 12 2 4 37:23 38
4. Victoria Września 18 12 1 5 48:27 37
5. Polonia 1912 Leszno 18 10 3 5 44:26 33
6. LKS Ślesin 18 9 4 5 32:24 31
7. Dąbroczanka Pępowo 18 7 2 9 30:33 23
8. PKS Racot 18 6 4 8 21:31 22
9. Victoria Ostrzeszów 18 7 1 10 38:43 22
10. Rawia Rawag Rawicz 18 6 2 10 23:39 20
11. Polonia Kępno 18 4 6 8 22:32 18
12. Olimpia Koło 18 5 3 10 16:36 18
13. SKP Słupca 18 3 7 8 20:24 16
14. Piast Kobylin 18 5 1 12 26:36 16
15. Orzeł Mroczeń 18 2 3 13 18:55 9
16. Grom Wolsztyn
wycofał się z rozgrywek po rundzi jesiennej
18 4 4 10 28:45 16
 
 

Kadra drużyny seniorów

Bramkarze
Dariusz Szczerbal
Damian Maćkowiak
Jakub Wojciechowski
Obrońcy
Krzysztof Jankowski
Mikołaj Lokś
Waldemar Grygowski
Artur Jęsiek
Szymon Ramota
Krzysztof Konieczny
Adam Klecha
Przemysław Kowalski
Pomocnicy
Łukasz Bugzel
Jakub Rerak
Bogumił Ceglarek
Łukasz Glapiak
Artur Krawczyk (kpt.)
Jędrzej Wydmuch
Kamil Pawlicki
Michał Marciniak
Napastnicy
Patryk Gendera
Michał Płocharczyk
Trener
Waldemar Jędrusiak
Kierownik
Jerzy Okoniewski
 

Pozostałe tabele ligowe

M Klub M Z R P PKT
1. Stal Pleszew 1 1 0 0 3
2. Lider Swarzędz 1 1 0 0 3
3. Polonia 1912 Leszno 1 1 0 0 3
4. Mieszko Gniezno 1 1 0 0 3
5. Unia Swarzędz 1 0 1 0 1
6. Górnik Konin 1 0 1 0 1
7. Włókniarz 1925 Kalisz 0 0 0 0 0
8. Sokół Szamocin 0 0 0 0 0
9. Lech II Poznań 0 0 0 0 0
10. AP Reissa Poznań 0 0 0 0 0
11. Polonia Piła 1 0 0 1 0
12. Noteć Czarnków 1 0 0 1 0
13. Rawia Rawicz 1 0 0 1 0
14. Jarota Jaorcin 1 0 0 1 0
M Klub M Z R P PKT
1. Warta II Poznań 0 0 0 0 0
2. Błękitni Wronki 0 0 0 0 0
3. UKS Kania Gostyń 0 0 0 0 0
4. Lech I Poznań 0 0 0 0 0
5. Nielba Wągrowiec 0 0 0 0 0
6. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
7. Sokół Szamocin 0 0 0 0 0
8. Polonia Środa Wlkp. 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. Tęcza-Osa Osieczna 0 0 0 0 0
2. Sokół Włoszakowice 0 0 0 0 0
3. Brenewia Wijewo 0 0 0 0 0
4. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
5. Korona Wilkowice 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
2. Rawia Rawicz 0 0 0 0 0
3. Kania Gostyń 0 0 0 0 0
4. AS Czempiń 0 0 0 0 0
5. Obra Kościan 0 0 0 0 0
6. MTS Pawłowice 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. AS Czempiń 0 0 0 0 0
2. Obra Kościan 0 0 0 0 0
3. Kania I Gostyń 0 0 0 0 0
4. Kania II Gosyń 0 0 0 0 0
5. GKS Krzemieniewo 0 0 0 0 0
6. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
7. Rawia Rawicz 0 0 0 0 0
8. FA Leszno 0 0 0 0 0
9. PKS Racot 0 0 0 0 0
10. Młoda Polonia Astromal 0 0 0 0 0
11. MTA Pawłowice 0 0 0 0 0

Pozostałe grupy wiekowe

Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
 
Trener
Jakub Pujanek
 
Bramkarze
 
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
Trener
Przemysław Kowalski
Kierownik
Paweł Matuszewski
Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
 
 
 
Trener
Karol Miś
 
Bramkarze
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Obrońcy / Pomocnicy
 
 
 
 
 
 Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 Pomocnicy / Napasnicy
 
 
 
Trener
Robert Stańczyk
 
Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy i napastnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trener
Tomasz Wołowicz
 
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport