Polonia 1912 Leszno

Sponsorzy klubu

Wysokie zwycięstwo nad Wdą Piłka Nożna 2013-09-21 18:17:27
Kolejne cenne zwycięstwo odniosła seniorska drużyna Polonii 1912. W sobotę podopieczni Jerzego Radojewskiego pewnie pokonali na własnym boisku Wdę Świecie 3:0 (1:0).

Wda dotychczas była dla leszczyńskich piłkarzy rywalem bardzo niewygodnym. Polonistom nie udało się zwyciężyć u siebie z zespołem ze Świecia aż do dzisiejszego spotkania.

Podopieczni Jerzego Radojewskiego pierwszą dobrą sytuację wypracowali sobie w 8. minucie meczu. Patryk Kowalski otrzymał dobre prostopadłe podanie, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył niecelnie. Cztery minuty później Polonia objęła prowadzenie. Bogumił Ceglarek dośrodkował z lewej strony boiska, a piłkę w polu karnym ręką zatrzymał jeden z obrońców gości i sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Ceglarek i po raz trzeci w tym sezonie pewnie wykorzystał rzut karny. W 16. minucie bliski podwyższenia wyniku był Patryk Kowalski, jego strzał zmierzający pod poprzeczkę był jednak zbyt lekki. Pięć minut później po akcji Ceglarka piłka wybita przez obrońcę Wdy trafiła w boczną siatkę bramki gości. W 29. minucie w polu karnym upadł Ceglarek, sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia na najlepszym strzelcu Polonii. Leszczynianie swojej szansy szukali też w stałych fragmentach gry, które kolejno wykonywali Łukasz Glapiak i Patryk Kowalski, niestety bez powodzenia. Goście najlepszą sytuację stworzyli sobie tuż przed przerwą. Po niezłym strzale zza pola karnego Emil Anusiewicz odbił futbolówkę przed siebie, ale zawodnik dobijający to uderzenie był na pozycji spalonej i arbiter słusznie bramki nie uznał.

W przerwie boisko opuścili narzekający na lekkie urazy Łukasza Bugzel i Bogumił Ceglarek, a w ich miejsce na placu gry pojawili się Artur Krawczyk i Hubert Olszak. W drugiej połowie Poloniści ograniczyli się do obrony korzystnego rezultatu i wyprowadzania kontrataków. Trzy minuty po przerwie jednej z takich sytuacji nie wykorzystał Hubert Olszak, a chwilę później niecelnie uderzył Artur Jęsiek. Później do głosu doszli goście, którzy właściwie zamknęli gospodarzy na ich połowie. Polonia przetrzymała jednak napór świecian i w 63. minucie wyprowadziła skuteczną kontrę. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Patryk Kowalski, a Artur Krawczyk nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył na 2:0. Pięć minut później aktywny Kowalski sam stanął przed szansą, ograł bramkarza, ale piłkę wybił obrońca gości. W 74. minucie ponownie błysnął duet Kowalski - Krawczyk. Podobnie jak przy bramce na 2:0 asystował ten pierwszy, a do siatki rywali trafił Krawczyk ustalając rezultat spotkania. Goście na 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry mieli jeszcze szansę na bramkę honorową, kiedy arbiter dopatrzył się faulu Artura Jęśka w okolicach pola karnego. Na szczęście zawodnik gości uderzył obok bramki i spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Polonii.

Polonia: 25. Emil Anusiewicz - 5. Dawid Ozimek, 4. Przemysław Kowalski (C), 17.Krystian Woźny, 2. Artur Jęsiek - 18. Łukasz Bugzel (46' 10. Hubert Olszak), 14. Łukasz Glapiak - 6. Krzysztof Hofman (65' 3. Jakub Przymus), 8. Maciej Tomkowiak, 7. Bogumił Ceglarek (46' 21. Artur Krawczyk) - 9. Patryk Kowalski (78' 11. Patryk Gendera)

Następne ligowe spotkanie zespół seniorów rozegra w Swarzędzu z miejscową Unią, która z dorobkiem 12 punktów plasuje się na 12. pozycji w ligowej tabeli. Początek tego meczu 28. września o godzinie 16:00. Wcześniej jednak, bo już w najbliższą środę 25. września podopieczni trenera Radojewskiego udadzą się do Pakosławia, gdzie zmierzą się z A-klasowym Awdańcem w ramach III rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno.