Polonia 1912 Leszno

Sponsorzy klubu

Wda zwycięska w Lesznie Piłka Nożna 2012-05-01 14:56:10
Polonia 1912 Astromal Leszno przegrała na własnym boisku kolejne spotkanie w ramach III ligi seniorów. Tym razem lepsza była Wda Świecie, która zwyciężyła w stosunku 2:0 (1:0).

Poloniści od początku spotkania wcale nie ustępowali wyżej notowanemu rywalowi. Wynik już w 6. minucie mógł otworzyć bardzo aktywny Maciej Tomkowiak, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Dwie minuty później bliscy objęcia prowadzenia byli goście, którzy nie wykorzystali ogromnego zamieszania pod bramką Banaszaka. Chwilę później znowu przed szansą na pokonanie leszczyńskiego bramkarza stanęli piłkarze Wdy, ale napastnik gości nie zdołał przelobować Krzysztofa Banaszaka. W 20. minucie okazję do zdobycia gola miał Łukasz Bugzel, ale jego strzał obronił świetnie dysponowany golkiper ze Świecia. Niestety już dwie minuty później po błędzie leszczyńskiej defensywy Wda zdobyła pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Do zagranej wzdłuż linii bramkowej piłki dopadł niekryty przez nikogo Radosław Mik i z dwóch metrów umieścił futbolówkę w siatce. Po stracie gola Poloniści za wszelką cenę dążyli do wyrównania, ale strzały Ceglarka i Tomkowiaka rewelacyjnie bronił Łukasz Zapała i na przerwę zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu przyjezdnych. Tuż po wznowieniu gry wymarzoną okazję do wyrównania miał Filip Olejniczak. Młody napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i padła ona łupem bramkarza. Później atakowali goście, którzy zmarnowali dwie niemalże stuprocentowe okazje, w sytuacji sam na sam najpierw skutecznie interweniował Banaszak, a po chwili napastnik gości fatalnie przestrzelił. Chwilę później Polonię od straty bramki uchroniła poprzeczka. Przyjezdni także mogli mówić o szczęściu, w 60. minucie w słupek trafił Ceglarek, a strzały Glapiaka i Tomkowiaka obronił Zapała. Polonia w dalszej części spotkania posiadała optyczną przewagę, ale to goście niespodziewanie podwyższyli prowadzenie. Błąd Krystiana Woźnego wykorzystał wprowadzony pięć minut wcześniej Adrian Talaśka, który pewnym strzałem pokonał Banaszaka. Tuż przed końcowym gwizdkiem do siatki gości trafił jeszcze Glapiak, ale znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Polonia: 18. Banaszak - 4. Jęsiek, 5. Woźny, 19. Kowalski, 2. Jakubowski - 10. Glapiak, 8. Bugzel (76' 16. Pavlucenko) - 20. Krawczyk, 11. Tomkowiak, 7. Ceglarek (76' 21. Urbaniak) - 17. Olejniczak

Wda: Zapała - Sulowski, Ettinger, Żurek, Szczukowski - Olszewski (46' Czerwiński), Wenerski, Brzeziński, Chabowski (46' Plewa), Mik (84' Talaśka), Subkowski (46' Grzywaczewski)