Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu

 
Pierwszy udany sportowy test młodzieży w sezonie 2019/2020 Kręglarstwo 2019-10-22 15:27:19
W Tucholi podczas 33 Młodzieżowego Pucharu Borów Tucholskich pierwsze starty w sezonie 2019/2020 z dobrym skutkiem zaliczyła kręglarska młodzież "Polonii 1912" Leszno.

Turniej w Tucholi otwiera sezon Młodzieżowego Grand Prix Polski. Na starcie stawiło się m.in. 9 zawodników leszczyńskiej "Polonii" i ich start uznać należy za całkiem udany. Tylko dwóch zawodników nie zagrało w finałach, przy czym w jednym przypadku awans umknął w ostatniej chwili. Podsumujmy ten start w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Chłopcy

W najmłodszej kategorii wystartował jeden "polonista" - Piotr Tomaszewski w kategorii chłopców, dla którego był to pierwszy w życiu start poza Lesznem. Start bardzo udany. Piotr Tomaszewski zajął 3 miejsce z łącznym wynikiem 639 kręgli przegrywając minimalnie ze znacznie bardziej ogranymi Bartoszem Koniecznym z Wronek (642) i Jankiem Podolskim z Sierakowa (640). Ta "medalowa" trójka miała dużą przewagę nad kolejnymi zawodnikami.

Młodziczki

Znakomity start "polonistek" w tej kategorii wiekowej. Hania Leciejewska i Maja Mielcarek zajęły miejsca 1 i 2 z bardzo dużą przewagą nad kolejnymi zawodniczkami. W ogóle po przejściu kilku mocnych rywalek do starszej kategorii wiekowej, Hania i Maja mogą w tym sezonie mocno wśród młodziczek zaakcentować swoją sportową obecność. A jest jeszcze przecież Werka Gbiorczyk, która dzieli swój sportowy czas między koszykówkę i kręgle i w Tucholi nie grała. Po eliminacjach z wynikiem 504 prowadziła Hania Leciejewska debiutująca w kategorii młodziczek, wyprzedzając Maję Mielcarek (492) choć to raczej Maja była faworytką. Finał to znów najlepsze wyniki uzyskane przez leszczynianki. Hania zbiła 513 kręgli, Maja 507 i dwie najwyższe lokaty przypadły naszym młodziczkom. Wygrała Hanna Leciejewska z wynikiem 1017 przed Mają Mielcarek (999). Z debiutanckiego triumfu Hani pewnie bardzo ucieszyła się jej "rodzona" ciocia - Monika Leciejewska.

Młodzicy

Tu "Polonia" musi nieco odrabiać dystans do innych klubów, po przejściu Antka Nowackiego i Piotra Kraczewskiego do kategorii juniorów młodszych. W Tucholi w gronie młodzików zagrali Krzysiu Kraczewski i Przemek Majer ale zwojowali niewiele. Przemek zajął lokatę 19 zbijając 424 kręgle. Krzysiu z wynikiem 455 awansował z 9 pozycji do finału, gdzie po bardzo podobnej grze (452) nie zmienił swojej lokaty. Do czołówki wynikowo niestety na razie daleko.

Juniorzy młodsi

Dobry występ wszysttkich "polonistów" w tej grupie wiekowej. Z czwórki juniorów młodszych awans do wąskiego finału złożonego z 12 zawodników wywalczyło 3 naszych kręglarzy: Antek Nowacki z pozycji 5 oraz bracia Kraczewscy - Mateusz (8) i Piotr (12). Tuż za finałem - na pozycji 13 znalazł się Filip Łochowicz "wyrzucony" z finału dopiero w samej końcówce gier eliminacyjnych. Mateusz Kraczewski i Antek Nowacki w finale zagrali lepiej niż w eliminacjach co poskutkowało awansem Mateusza Kraczewskiego na 3 miejsce zawodów a Antka Nowackiego na pozycję 4. Piotr Kraczewski w grze finałowej wypadł słabo i pozostał na 12 miejscu w turnieju.
Podium kategorii juniorów młodszych bez niespodzianek. Wygrał Jakub Kuryło z Brzeska (1128) wyprzedzając Jakuba Cwojdzińskiego z Tarnowa Podgórnego (1115) i naszego Mateusza Kraczewskiego (1107). Lokata czwarta dla kolejnego "polonisty" Antka Nowackiego choć już z zauważalną stratą (1089).
Nie było w Tucholi "polonistek" z kategorii juniorek młodszych ale patrząc na wyniki uzyskane na torach przez rywalki to Angelika Ciszewska i Julia Zalesińska gdyby grały to w finale być powinny. Ale to tylko "gdybanie".

Ekipą "Polonii 1912" Leszno na Młodzieżowym Pucharze Borów Tucholskich kierował Adrian Szulc.Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport