Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu

 
Memoriałowe granie na dobrym poziomie Kręglarstwo 2019-05-16 18:12:02
W ostatni weekend miesiąca kwietnia leszczyńska kręgielnia gościła blisko 140 zawodników w najmłodszych kategoriach wiekowych.

XXVI Memoriał Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego rozgrywany w Lesznie zgromadził na kręgielni zarówno "śmietankę" zawodników najmłodszych kategorii wiekowych, jak też wielu początkujących kręglarzy.
Turniej stał chwilami na bardzo dobtrym poziomie. Tablica rekordów leszczyńskiego obiektu wymaga kolejnych korekt. Było także trochę niespodzianek. No i była bardzo dobra postawa zawodników "Polonii 1912", którzy z jednym wyjątkiem w każdej kategorii wiekowej stawali na memoriałowym podium.

 Dzieci

W kategorii dziewczynek klasą dla siebie była "polonistka" Hania Leciejewska. W eliminacjach ustanowiła rekord kręgielni wynikiem 356, czyli zaledwie o 1 kręgiel gorzej od rekordu Polski. W finale wynik był skromniejszy ale Hania wygrała zawody z wynikiem 682 przed koleżanką klubową Justyną Buksińską (655) i Jagodą Rainką z Wronek (639).
W kategorii chłopców zacięty bój o zwycięstwo stoczyli koledzy klubowi z "Dziewiątki" Wronki: Bartosz Konieczny i Goran Brzóska. Wygrał Konieczny z rezultatem 669, przed Brzóską (667) oraz Krzysztofem Kraczewskim z "Polonii" (648).
Warto dodać, że "Polonia" wystawiła liczną ekipę w kategoriach dziewczynek i chłopców i prócz "medalistów" kilkoro innych zaprezentowało się z dobrej strony. Z kolei ci "poloniści", którzy stali na podium, od nowego sezonu zagrają już w kategorii młodzików.

Młodzicy

Bardzo dobre wyniki padły wśród młodziczek. W eliminacjach świetnie zaprezentowały się dwie zawodniczki "Pilicy" Tomaszów: Oliwia Mąkola i Kornelia Kujda. Obie uzyskały wyniki lepsze od dotychczasowego rekordu kręgielni w tej kategorii. Mąkola 549 a Kujda 545. Tuż za nimi plasowała się Maja Mielcarek z "Polonii" Leszno z nową "życiówką" 531. Do finału awansowała też inna "polonistka" Weronika Gbiorczyk zbijając 500 kręgli. W finale najlepiej zagrała Kujda (ponownie 545), Mąkola zbiła 510 kregli a Mielcarek 518. Ostateczna kolejność zmagań młodziczek: Kornelia Kujda (1090), Oliwia Mąkola (1059), Maja Mielcarek (1049). Weronika Gbiorczyk na miejscu 6 z wynikiem 979.
W grupie młodzików faworyt gospodarzy Antek Nowacki nie zawiódł oczekiwań. Co prawda po eliminacjach "polonista" zajmował 4 lokatę z wynikiem 545, wyprzedzany przez Jakuba Erkiera (568), Igora Kolonko (557) i Dominika Dutkiewicza (548) ale finał już należał zdecydowanie do Antka Nowackiego. Antek uzyskał wynik łączny 1097 i wyprzedził Dominika Dutkiewicza (1090) oraz Jakuba Erkiera (1067). Drugi z "polonistów" - Piotr Kraczewski tuż za finałem. Wynik 509 dał mu miejsce 8. A od lipca Antek i Piotrek już w grupie juniorów młodszych.

Juniorzy młodsi

Eksportowa trójka juniorek młodszych "Polonii" Leszno, czyli Nicoletta Dudziak, Angelika Ciszewska i Anna Łochowicz mogła śmiało marzyć o tym, by stanąć w komplecie na podium. Tymczasem do walki chyba dość nieoczekiwanie ale zasłużenie włączyła się Katarzyna Paduszyńska z "Pilicy", obejmując prowadzenie po eliminacjach z rezultatem 562. "Polonistki" plasowały się na kolejnych miejscach: Ciszewska (556), Dudziak (552) i Łochowicz (549). I w to potencjalnie medalowe grono raczej nikt inny już nie miał szans się wpasować. W finale dobrze czująca się w Lesznie Paduszyńska długo walczyła o końcowy sukces ale ataku najbardziej ogranej Nicoletty Dudziak nie zdołała odeprzeć. Wygrała Dudziak (1118), wyprzedzajac Paduszyńską (1108), Łochowicz (1087) i Ciszewską (1086). Jak widać emocji i walki na dobrym poziomie nie zabrakło. Dla Nicoletty Dudziak był to ostatni w kraju turniej w kategorii juniorek młodszych. Nowy sezon "Niki" otworzy już jako juniorka. Oby z równie dobrymi wynikami.
Bardzo ciekawie było wśród juniorów młodszych. Po eliminacjach prowadził Jakub Cwojdziński z wynikiem 614. Wyprzedzał Jakuba Wilka (597), Jakuba Kląskałę (588), Mateusza Kraczewskiego (567) i Szymona Kosza (565). Za nimi Wiktor Nowak (560) i Borys Piasta (558) i to była finałowa "7" w komplecie. Finał przyniósł trochę przetasowań. Mocno spuścili z tonu Wilk i Nowak. W finale Cwojdziński kontrolował sytuację a pozostali walczyli o podium. Ostatecznie wygrał Jakub Cwojdziński (1181) wyprzedzając Jakuba Kląskałę (1147). O miejscu na najniższym stopniu podium decydowały zbiórki, ponieważ Szymon Kosz i Mateusz Kraczewski zbili po 1125 kręgli. Ostatecznie na 3 miejscu stanął Kosz przed "polonistą" Kraczewskim. Powtórzyła się więc sytuacja z Mistrzostw Polski U-18, gdzie Szymon Kosz i Mateusz Kraczewski także zajęli miejsca 3 i 4 i także walczyli do ostatniego rzutu.

Młodzieżowe Grand Prix Polski

Memoriał rozgrywany w Lesznie był ostatnim turniejem z cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski. Tak więc prócz walki o memoriałowe trofea była także walka o podium Grand Prix. Dla kilku zawodników "Polonii" walka skuteczna.
W kategorii młodziczek Weronika Gbiorczyk wywalczyła 3 miejsce. Maja Mielcarek na pozycji 10. To bardzo dobre osiągnięcia biorąc choćby pod uwagę fakt, że dla obu zawodniczek "Polonii 1912" był to pierwszy sezon gier w tej kategorii wiekowej.
Wśród młodzików Antek Nowacki zwycięstwem w Lesznie zapewnił sobie też triumf w kategorii młodzików w Młodzieżowym Grand Prix Polski. Ale też Antek od grudnia 2018 roku czynił kolosalne postępy. No i wygrał 3 turnieje cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski. Piotrek Kraczewski na miejscu 8.
W kategorii juniorek młodszych wiadomo było, że nikt nie zagrozi Nicoletcie Dudziak. "Niki" wygrała 4 z 6 turniejów a w pozostałych dwóch była 2 i 3. Triumf bez jakiejkolwiek dyskusji. Drugie miejsce dla Angeliki Ciszewskiej a 4 dla Ani Łochowicz. Brawa dla "polonistek".
Wysoko, choć poza podium Grand Prix leszczyńscy juniorzy młodsi: na 4 miejscu Mateusz Kraczewski a na 7 Filip Łochowicz.


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport