Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu





 
Mamy mistrza OZPN Piłka Nożna 2012-06-23 17:20:25

Wielkim sukcesem piłkarzy rocznika 2001 prowadzonych przez trenera Remigiusza Bukowskiego zakończył się sezon ligowy 2011/12. W rozegranym dziś w Czempiniu turnieju finałowym zwyciężyli i zdobyli tytuł mistrza OZPN Leszno w kat. orlik.



Do turnieju finałowego awansowały najlepsze 4 z 32 drużyn, które przystąpiły do rozgrywek w sezonie 2011/12. Obok naszej drużyny byłyli to gospodarze As CZempiń, Orla Jutrosin oraz Krobianka Krobia. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". W pierwszym spotkaniu graliśmy z bardzo silną ekipą Orli Jutrosin i po wyrównanym pojedynku wygraliśmy 3:2 (2:1). Bramki dla nas zdobyli Kacper Zapłacki i Adam Piwoński po 1 (jeden gol samobójczy). W drugim meczu gospodarze ulegli Krobiance 0:2. W II kolejce ulegamy niestety As-owi CZempiń w stosunku 1:2 (0:1) - honorowe trafienie uzyskuje Kacper Zapłacki. Ponieważ swoje drugie spotkanie wygrywa Krobianka wydaje się, że losy mistrzostwa wydają się być przesądzone. Ale piłka turniejowa rządzi się swoimi prawami i te piłkarskie porzekadło sprawdziło się dziś w Czempiniu. W ostatniej kolejce Polonia po zaciętym spotkaniu pokonuje pewną siebie Krobiankę 2:1(1:0) po bramkach Zapłackiego i Piwońskiego i dzięki ambitnej postawie chłopaków z Jutrosina, którzy zremisowali z Asem Czempiń 1:1 to Polonia 1912 Astromal Leszno zostaje mistrzem OZPN Leszno i potwierdza swój prymat w kategorii rocznik 2001. Przypomnijmy, że zimą wywalczyliśmy tytuł mistrza halowego.

TABELA KOŃCOWA
1. Polonia Leszno 6 pkt. - MISTRZ
2. Krobianka Krobia 6 pkt.
3. As Czempiń 4 pkt.
4. Orla Jutrosin 1 pkt.

SKŁAD ZŁOTEJ DRUŻYNY
Musielak, Szalewski, Zajc, Walachowski, Handke, Osięgłowski, Krawiec, Piwoński, Jakubczak, Zapłacki, Hodura, Cugier, Powałowski, Kowalczyk, Komorowski
TRENER- Remigiusz Bukowski
Jak widać turniej finałowy był niesamowicie wyrównany a walka trwała do samego końca. Chłopakom i trenerowi Remkowi serdecznie gratulujemy.
Już jutro drużyna w Miejskiej Górce powalczy o awans do pólfinału imprezy EUROTALENTY - liczymy na kolejne sukcesy.


P. Prałat/R. Bukowski
 

Sekcja piłki nożnej

Polonia 1912 Leszno
ul. Górowska 49
www.polonia1912leszno.pl
 

Tabela IV ligi


M Klub M Z R P BR PKT
1. Górnik Konin 18 15 1 2 54:12 46
2. Obra 1912 Kościan 18 13 4 1 42:13 43
3. Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 18 12 2 4 37:23 38
4. Victoria Września 18 12 1 5 48:27 37
5. Polonia 1912 Leszno 18 10 3 5 44:26 33
6. LKS Ślesin 18 9 4 5 32:24 31
7. Dąbroczanka Pępowo 18 7 2 9 30:33 23
8. PKS Racot 18 6 4 8 21:31 22
9. Victoria Ostrzeszów 18 7 1 10 38:43 22
10. Rawia Rawag Rawicz 18 6 2 10 23:39 20
11. Polonia Kępno 18 4 6 8 22:32 18
12. Olimpia Koło 18 5 3 10 16:36 18
13. SKP Słupca 18 3 7 8 20:24 16
14. Piast Kobylin 18 5 1 12 26:36 16
15. Orzeł Mroczeń 18 2 3 13 18:55 9
16. Grom Wolsztyn
wycofał się z rozgrywek po rundzi jesiennej
18 4 4 10 28:45 16
 
 

Kadra drużyny seniorów

Bramkarze
Dariusz Szczerbal
Damian Maćkowiak
Jakub Wojciechowski
Obrońcy
Krzysztof Jankowski
Mikołaj Lokś
Waldemar Grygowski
Artur Jęsiek
Szymon Ramota
Krzysztof Konieczny
Adam Klecha
Przemysław Kowalski
Pomocnicy
Łukasz Bugzel
Jakub Rerak
Bogumił Ceglarek
Łukasz Glapiak
Artur Krawczyk (kpt.)
Jędrzej Wydmuch
Kamil Pawlicki
Michał Marciniak
Napastnicy
Patryk Gendera
Michał Płocharczyk
Trener
Waldemar Jędrusiak
Kierownik
Jerzy Okoniewski
 

Pozostałe tabele ligowe

M Klub M Z R P PKT
1. Stal Pleszew 1 1 0 0 3
2. Lider Swarzędz 1 1 0 0 3
3. Polonia 1912 Leszno 1 1 0 0 3
4. Mieszko Gniezno 1 1 0 0 3
5. Unia Swarzędz 1 0 1 0 1
6. Górnik Konin 1 0 1 0 1
7. Włókniarz 1925 Kalisz 0 0 0 0 0
8. Sokół Szamocin 0 0 0 0 0
9. Lech II Poznań 0 0 0 0 0
10. AP Reissa Poznań 0 0 0 0 0
11. Polonia Piła 1 0 0 1 0
12. Noteć Czarnków 1 0 0 1 0
13. Rawia Rawicz 1 0 0 1 0
14. Jarota Jaorcin 1 0 0 1 0
M Klub M Z R P PKT
1. Warta II Poznań 0 0 0 0 0
2. Błękitni Wronki 0 0 0 0 0
3. UKS Kania Gostyń 0 0 0 0 0
4. Lech I Poznań 0 0 0 0 0
5. Nielba Wągrowiec 0 0 0 0 0
6. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
7. Sokół Szamocin 0 0 0 0 0
8. Polonia Środa Wlkp. 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. Tęcza-Osa Osieczna 0 0 0 0 0
2. Sokół Włoszakowice 0 0 0 0 0
3. Brenewia Wijewo 0 0 0 0 0
4. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
5. Korona Wilkowice 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
2. Rawia Rawicz 0 0 0 0 0
3. Kania Gostyń 0 0 0 0 0
4. AS Czempiń 0 0 0 0 0
5. Obra Kościan 0 0 0 0 0
6. MTS Pawłowice 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. AS Czempiń 0 0 0 0 0
2. Obra Kościan 0 0 0 0 0
3. Kania I Gostyń 0 0 0 0 0
4. Kania II Gosyń 0 0 0 0 0
5. GKS Krzemieniewo 0 0 0 0 0
6. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
7. Rawia Rawicz 0 0 0 0 0
8. FA Leszno 0 0 0 0 0
9. PKS Racot 0 0 0 0 0
10. Młoda Polonia Astromal 0 0 0 0 0
11. MTA Pawłowice 0 0 0 0 0

Pozostałe grupy wiekowe

Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
 
Trener
Jakub Pujanek
 
Bramkarze
 
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
Trener
Przemysław Kowalski
Kierownik
Paweł Matuszewski
Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
 
 
 
Trener
Karol Miś
 
Bramkarze
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Obrońcy / Pomocnicy
 
 
 
 
 
 Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 Pomocnicy / Napasnicy
 
 
 
Trener
Robert Stańczyk
 
Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy i napastnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trener
Tomasz Wołowicz
 
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport