Polonia 1912 Leszno

Sponsorzy klubu

Leszno lepsze od Lwowa Piłka Nożna 2012-09-15 19:34:28
W towarzyskim meczu w ramach obchodów 100-lecia Polonii 1912 Astromal Leszno, miejscowi pokonali Pogoń Lwów 3:0 (1:0).

Spotkanie poprzedzała krótka ceremonia, podczas której nagrodzono zawodników Pogoni Lwów. W uroczystości brali udział: pani Halina Łucka, która wykonała symboliczne kopnięcie piłki, pan Ryszard Marcinkowski, wybitny piłkarz i trener, Mikołaj Karolczak reprezentujący młodzików z rocznika 2000 oraz przedstawiciele Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich - pani Maria Lajtke i pan Jerzy Majewski.
W przerwie przyszedł czas na uhonorowanie zasłużonych leszczyńskich piłkarzy z lat 50. i 60. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale.

Pojedynek z zawodnikami IV-ligowej Pogoni Lwów był również bardzo dobrą okazją do sprawdzenia formy naszych piłkarzy przed meczem z Nielbą Wągrowiec. Poloniści świetnie rozpoczęli to spotkanie i już po pięciu minutach prowadzili 1:0. Bramkę dla leszczynian zdobył wówczas strzałem pod poprzeczkę Adrian Jakubowski. Mecz w wykonaniu obu drużyn mógł się podobać, kibice zgromadzeni przy ul. Strzeleckiej podziwiali szybkie akcje tak z jednej jak i z drugiej strony. Najlepszą okazję do podwyższenia rezultatu miał w końcówce pierwszej odsłony Marcin Grabski, ale lob młodego pomocnika w sytuacji sam na sam nie trafił w światło bramki.

Drugą połowę także lepiej rozpoczęli gospodarze, tuż po przerwie Grabski świetnym podaniem obsłużył Tomasza Malinowskiego, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza gości. Malinowski zrehabilitował się jednak w 56. minucie, kiedy zdobył bramkę po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego. Sześć minut później Polonia prowadziła już 3:0. Marcin Grabski strzałem w długi róg pokonał bramkarza lwowskiej Pogoni. Było to pierwsze trafienie wychowanka Śląska Wrocław w barwach Polonii. Minutę później strzelca drugiej bramki zmienił bramkarz, Emil Anusiewicz, który mógł się nawet pokusić o zdobycie czwartego gola, ale uderzył niecelnie. Na placu gry przez ostatnie 15 minut mogliśmy także oglądać drugiego szkoleniowca Polonistów, Szymon Białasik zmienił Artura Siwego, który doznał urazu.

Pogoń Lwów: Roman Paździerskyj - Roman Parańka, Taras Buhryn, Andrij Suchij, Iwan Juśkewycz, Roman Bojko, Mykoła Bohdanow, Roman Berładyn, Witalij Kuczmar, Ihor Ostruwka, Andrij Naumko
Wystąpili także: Roman Tomaszewśkyj, Roman Samahalśkyj, Mychajło Maciupa, Rusłan Ilkiw, Roman Mylawśkyj

Polonia 1912 Astromal Leszno: 27. Marek Zator - 2. Artur Jęsiek, 5. Krystian Woźny, 4. Artur Siwy (C) (75' 21. Szymon Białasik), 3. Przemysław Kowalski - 8. Łukasz Bugzel, 14. Mikołaj Lokś (30' 16. Marcin Grabski) - 7. Bogumił Ceglarek (30' 11. Hubert Olszak), 20. Tomasz Malinowski (63' 10. Emil Anusiewicz), 6. Tobiasz Kuźniewski - 9. Adrian Jakubowski

Następne spotkanie, tym razem już o stawkę nasi piłkarze rozegrają w najbliższą środę na boisku przy ul. Strzeleckiej. Przeciwnikiem Polonii będzie wspomniana już Nielba Wągrowiec, która zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 9 punktów, na które złożyły się 2 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki. Najlepszym strzelcem Nielbistów jest Łukasz Spławski z 6 trafieniami na koncie. Początek meczu o godzinie 16:00, serdecznie zapraszamy.