Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu





 
Kolejny triumf w Racocie Piłka Nożna 2012-12-27 23:01:37
Drużyna Polonii 1912 Astromal Leszno rocznik 2003 wygrała dziś kolejny z serii turniejów organizowanych przez PKS Racot.

W czwartkowe popołudnie w Racocie odbył się kolejny z cyklu halowych turniejów piłki nożnej dzieci o „Złotą Podkowę Racotu”. Tym razem do walki o cenne i nietypowe jak na tę dyscyplinę sportu trofeum stanęło 6 drużyn rocznika 2003. Obok gospodarzy były to ekipy z Kościana, Czempinia, Piasków, Bucza oraz Leszna, które o zwycięstwo walczyły systemem „każdy z każdym”.

Turniej był niesamowicie wyrównany, a jego losy rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej serii spotkań. Po pierwszych meczach najlepiej prezentowały się drużyny miejscowego PKS-u oraz Polonii 1912 Astromal Leszno, które w bezpośrednim pojedynku zanotowały bezbramkowy remis. O turniejowym zwycięstwie naszych zawodników zdecydował dość niespodziewany remis Racotu w konfrontacji z Koroną Piaski.

Wyniki naszych spotkań

Polonia 1912 Leszno - Korona Piaski - 1:0 - Kuba Zdęga (asysta Antek Prałat)
UKS 4 Kościan - Polonia 1912 Astromal Leszno - 0:1 - Antoni Prałat (asysta Kuba Zdęga)
AS Czempiń - Polonia 1912 Astromal Leszno - 1:2 - Kuba Zdęga (asysta Antek Prałat), Antek Prałat (asysta Kuba Zdęga)
Polonia 1912 Astromal Leszno - PKS Racot - 0:0
Helios Bucz - Polonia 1912 Astromal Leszno - 1:4 Artur Nędza (asysta Antek), Antek Prałat (bez asysty), Kuba Zdęga (asysta Antek), Kuba Zdęga (bez asysty)
 

Ostateczne wyniki turnieju

 

  1. Polonia 1912 Astromal Leszno 13 pkt   8:1

  2. PKS Racot                                      11 pkt   8:1

  3. UKS 4 Kościan                                7 pkt    7:5         

  4. AS Czempiń                                     7 pkt    10:9

  5. Helios Bucz                                      3 pkt    5:12

  6. Korona Piaski                                  1 pkt     2:7

 

W turnieju przyznano także nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem uznano Łukasza Górnego – PKS Racot, najlepszym bramkarzem Adriana Nędza z Polonii 1912 Astromal Leszno, a najlepszym strzelcem okazał się reprezentujący AS-a Czempiń Szymon Sarbinowski.

Skład Polonii: Adrian Nędza, Tymek Duczmal, Kuba Krawczyk, Maks Pieczyński, Niko Brychcy, Artur Nedza, Wojtek Jakubowski, Antek Prałat, Kuba Zdęga

 

Paweł Prałat

 


Sekcja piłki nożnej

Polonia 1912 Leszno
ul. Górowska 49
www.polonia1912leszno.pl
 

Tabela IV ligi


M Klub M Z R P BR PKT
1. Górnik Konin 18 15 1 2 54:12 46
2. Obra 1912 Kościan 18 13 4 1 42:13 43
3. Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 18 12 2 4 37:23 38
4. Victoria Września 18 12 1 5 48:27 37
5. Polonia 1912 Leszno 18 10 3 5 44:26 33
6. LKS Ślesin 18 9 4 5 32:24 31
7. Dąbroczanka Pępowo 18 7 2 9 30:33 23
8. PKS Racot 18 6 4 8 21:31 22
9. Victoria Ostrzeszów 18 7 1 10 38:43 22
10. Rawia Rawag Rawicz 18 6 2 10 23:39 20
11. Polonia Kępno 18 4 6 8 22:32 18
12. Olimpia Koło 18 5 3 10 16:36 18
13. SKP Słupca 18 3 7 8 20:24 16
14. Piast Kobylin 18 5 1 12 26:36 16
15. Orzeł Mroczeń 18 2 3 13 18:55 9
16. Grom Wolsztyn
wycofał się z rozgrywek po rundzi jesiennej
18 4 4 10 28:45 16
 
 

Kadra drużyny seniorów

Bramkarze
Dariusz Szczerbal
Damian Maćkowiak
Jakub Wojciechowski
Obrońcy
Krzysztof Jankowski
Mikołaj Lokś
Waldemar Grygowski
Artur Jęsiek
Szymon Ramota
Krzysztof Konieczny
Adam Klecha
Przemysław Kowalski
Pomocnicy
Łukasz Bugzel
Jakub Rerak
Bogumił Ceglarek
Łukasz Glapiak
Artur Krawczyk (kpt.)
Jędrzej Wydmuch
Kamil Pawlicki
Michał Marciniak
Napastnicy
Patryk Gendera
Michał Płocharczyk
Trener
Waldemar Jędrusiak
Kierownik
Jerzy Okoniewski
 

Pozostałe tabele ligowe

M Klub M Z R P PKT
1. Stal Pleszew 1 1 0 0 3
2. Lider Swarzędz 1 1 0 0 3
3. Polonia 1912 Leszno 1 1 0 0 3
4. Mieszko Gniezno 1 1 0 0 3
5. Unia Swarzędz 1 0 1 0 1
6. Górnik Konin 1 0 1 0 1
7. Włókniarz 1925 Kalisz 0 0 0 0 0
8. Sokół Szamocin 0 0 0 0 0
9. Lech II Poznań 0 0 0 0 0
10. AP Reissa Poznań 0 0 0 0 0
11. Polonia Piła 1 0 0 1 0
12. Noteć Czarnków 1 0 0 1 0
13. Rawia Rawicz 1 0 0 1 0
14. Jarota Jaorcin 1 0 0 1 0
M Klub M Z R P PKT
1. Warta II Poznań 0 0 0 0 0
2. Błękitni Wronki 0 0 0 0 0
3. UKS Kania Gostyń 0 0 0 0 0
4. Lech I Poznań 0 0 0 0 0
5. Nielba Wągrowiec 0 0 0 0 0
6. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
7. Sokół Szamocin 0 0 0 0 0
8. Polonia Środa Wlkp. 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. Tęcza-Osa Osieczna 0 0 0 0 0
2. Sokół Włoszakowice 0 0 0 0 0
3. Brenewia Wijewo 0 0 0 0 0
4. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
5. Korona Wilkowice 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
2. Rawia Rawicz 0 0 0 0 0
3. Kania Gostyń 0 0 0 0 0
4. AS Czempiń 0 0 0 0 0
5. Obra Kościan 0 0 0 0 0
6. MTS Pawłowice 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. AS Czempiń 0 0 0 0 0
2. Obra Kościan 0 0 0 0 0
3. Kania I Gostyń 0 0 0 0 0
4. Kania II Gosyń 0 0 0 0 0
5. GKS Krzemieniewo 0 0 0 0 0
6. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
7. Rawia Rawicz 0 0 0 0 0
8. FA Leszno 0 0 0 0 0
9. PKS Racot 0 0 0 0 0
10. Młoda Polonia Astromal 0 0 0 0 0
11. MTA Pawłowice 0 0 0 0 0

Pozostałe grupy wiekowe

Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
 
Trener
Jakub Pujanek
 
Bramkarze
 
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
Trener
Przemysław Kowalski
Kierownik
Paweł Matuszewski
Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
 
 
 
Trener
Karol Miś
 
Bramkarze
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Obrońcy / Pomocnicy
 
 
 
 
 
 Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 Pomocnicy / Napasnicy
 
 
 
Trener
Robert Stańczyk
 
Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy i napastnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trener
Tomasz Wołowicz
 
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport