Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu





 
Drugie miejsce młodzików w Kościanie Piłka Nożna 2012-02-05 18:12:01
Młodzicy z rocznika 2000 zajęli drugie miejsce w turnieju halowym o puchar prezesa KP Obry 1912 Kościan. Nieznacznie lepsi okazali się gospodarze, ktorzy w finale pokonali naszą ekipę w rzutach karnych.

Drużyny podzielono na dwie grupy. Młodzicy Polonii 1912 Astromal Leszno fenomenalnie spisali się w pierwszej fazie turnieju. Nasi piłkarze wygrali wszystkie mecze, nie tracąc przy tym bramki. W półfinale nasi zawodnicy pokonali Grom Wolsztyn 2:1. Wielki finał z Obrą Kościan nie rozstrzygnął się po zasadniczym czasie gry. Niezbędne były rzuty karne, w których nieznacznie lepsi okazała sie pierwsza drużyna Obry. Dodajmy, że najlepszym zawodnikiem turnieju został Mikołaj Karolczak z Polonii 1912 Astromal Leszno

Wyniki:

Kania Gostyń - Obra Kościan I        0:3

Polonia Leszno - Obra Kościan II   3:0   ( Bramki-Matuszewski, Rybarczyk, Tonkiewicz )

UKS Czwórka - Grom Wolsztyn       0:6

PKS Racot - Helios Bucz                  0:3 (walkower)

Obra Kościan I - UKS Czwórka       10:0 

Obra Kościan II - PKS Racot           3;0 (walkower)

Kania Gostyń - Grom Wolsztyn       0:5

Polonia Leszno - Helios Bucz         3:0   ( Klupś - 2, Matuszewski)

Grom Wolsztyn - Obra Kościan I     1:2

Helios Bucz - Obra Kościan II         1:1 (karne 3:1)

UKS Czwórka - Kania Gostyń          0:1

PKS Racot - Polonia Leszno           0:3 (walkower)


Grupa A                                                                      Grupa B

1. Obra Kościan I    3     9    15-1                          1. Polonia Leszno   3    9    9-0

2. Grom Wolsztyn   3     6     12-2                          2. Helios Bucz           3    4     4-4 

3. Kania Gostyń       3     3     1:3                            3. Obra Kościan II    3    4     4-4

4. UKS Czwórka      3     0     0:17                          4. PKS Racot            3     0     0-9


Mecz o 5 miejsce: Kania Gostyń - Obra Kościan  1:0

Półfinał I - Obra Kościan I - Helios Bucz   9:0

Półfinał II - Polonia Leszno - Grom Wolsztyn   2:1   ( bramki- Sztul, Tonkiewicz)

Mecz o 3 miejsce - Grom Wolsztyn - Helios Bucz  2:0

Finał  Polonia Leszno - Obra Kościan  0:0 ( rzuty karne 2:3)  bramki (Rybarczyk ,Matuszewski)

Tabela końcowa turnieju:
1. Obra Kościan I
2. Polonia 1912 Astromal Leszno
3. Grom Wolsztyn
4. Helios Bucz
5. Kania Gostyń 
6. Obra Kościan II
7. UKS Czwórka
8. PKS Racot


Poloniści zagrali w składzie: Łagódka Krystian, Karolczak Mikołaj, Rogoziński Dawid, Matuszewski Jakub, Klupś Eryk, Sztul Mateusz, Wesołowski Mikołaj, Rybarczyk Alex, Tonkiewicz Jędrzej, Musielak Michał


(dan)

Sekcja piłki nożnej

Polonia 1912 Leszno
ul. Górowska 49
www.polonia1912leszno.pl
 

Tabela IV ligi


M Klub M Z R P BR PKT
1. Górnik Konin 18 15 1 2 54:12 46
2. Obra 1912 Kościan 18 13 4 1 42:13 43
3. Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 18 12 2 4 37:23 38
4. Victoria Września 18 12 1 5 48:27 37
5. Polonia 1912 Leszno 18 10 3 5 44:26 33
6. LKS Ślesin 18 9 4 5 32:24 31
7. Dąbroczanka Pępowo 18 7 2 9 30:33 23
8. PKS Racot 18 6 4 8 21:31 22
9. Victoria Ostrzeszów 18 7 1 10 38:43 22
10. Rawia Rawag Rawicz 18 6 2 10 23:39 20
11. Polonia Kępno 18 4 6 8 22:32 18
12. Olimpia Koło 18 5 3 10 16:36 18
13. SKP Słupca 18 3 7 8 20:24 16
14. Piast Kobylin 18 5 1 12 26:36 16
15. Orzeł Mroczeń 18 2 3 13 18:55 9
16. Grom Wolsztyn
wycofał się z rozgrywek po rundzi jesiennej
18 4 4 10 28:45 16
 
 

Kadra drużyny seniorów

Bramkarze
Dariusz Szczerbal
Damian Maćkowiak
Jakub Wojciechowski
Obrońcy
Krzysztof Jankowski
Mikołaj Lokś
Waldemar Grygowski
Artur Jęsiek
Szymon Ramota
Krzysztof Konieczny
Adam Klecha
Przemysław Kowalski
Pomocnicy
Łukasz Bugzel
Jakub Rerak
Bogumił Ceglarek
Łukasz Glapiak
Artur Krawczyk (kpt.)
Jędrzej Wydmuch
Kamil Pawlicki
Michał Marciniak
Napastnicy
Patryk Gendera
Michał Płocharczyk
Trener
Waldemar Jędrusiak
Kierownik
Jerzy Okoniewski
 

Pozostałe tabele ligowe

M Klub M Z R P PKT
1. Stal Pleszew 1 1 0 0 3
2. Lider Swarzędz 1 1 0 0 3
3. Polonia 1912 Leszno 1 1 0 0 3
4. Mieszko Gniezno 1 1 0 0 3
5. Unia Swarzędz 1 0 1 0 1
6. Górnik Konin 1 0 1 0 1
7. Włókniarz 1925 Kalisz 0 0 0 0 0
8. Sokół Szamocin 0 0 0 0 0
9. Lech II Poznań 0 0 0 0 0
10. AP Reissa Poznań 0 0 0 0 0
11. Polonia Piła 1 0 0 1 0
12. Noteć Czarnków 1 0 0 1 0
13. Rawia Rawicz 1 0 0 1 0
14. Jarota Jaorcin 1 0 0 1 0
M Klub M Z R P PKT
1. Warta II Poznań 0 0 0 0 0
2. Błękitni Wronki 0 0 0 0 0
3. UKS Kania Gostyń 0 0 0 0 0
4. Lech I Poznań 0 0 0 0 0
5. Nielba Wągrowiec 0 0 0 0 0
6. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
7. Sokół Szamocin 0 0 0 0 0
8. Polonia Środa Wlkp. 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. Tęcza-Osa Osieczna 0 0 0 0 0
2. Sokół Włoszakowice 0 0 0 0 0
3. Brenewia Wijewo 0 0 0 0 0
4. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
5. Korona Wilkowice 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
2. Rawia Rawicz 0 0 0 0 0
3. Kania Gostyń 0 0 0 0 0
4. AS Czempiń 0 0 0 0 0
5. Obra Kościan 0 0 0 0 0
6. MTS Pawłowice 0 0 0 0 0
M Klub M Z R P PKT
1. AS Czempiń 0 0 0 0 0
2. Obra Kościan 0 0 0 0 0
3. Kania I Gostyń 0 0 0 0 0
4. Kania II Gosyń 0 0 0 0 0
5. GKS Krzemieniewo 0 0 0 0 0
6. Polonia 1912 Leszno 0 0 0 0 0
7. Rawia Rawicz 0 0 0 0 0
8. FA Leszno 0 0 0 0 0
9. PKS Racot 0 0 0 0 0
10. Młoda Polonia Astromal 0 0 0 0 0
11. MTA Pawłowice 0 0 0 0 0

Pozostałe grupy wiekowe

Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
 
Trener
Jakub Pujanek
 
Bramkarze
 
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
Trener
Przemysław Kowalski
Kierownik
Paweł Matuszewski
Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
Napastnicy
 
 
 
 
 
Trener
Karol Miś
 
Bramkarze
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
Obrońcy / Pomocnicy
 
 
 
 
 
 Pomocnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 Pomocnicy / Napasnicy
 
 
 
Trener
Robert Stańczyk
 
Bramkarze
 
 
Obrońcy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pomocnicy i napastnicy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trener
Tomasz Wołowicz
 
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport